Blog > Komentarze do wpisu

Okno na świat


Koty mają nowe, profesjonalne wyjście. Podwójne, z wiatrołapem, półeczką i widokiem na winogrono.
Ściana jest gruba, a wlot prosto pod mój stół, musieliśmy zamontować dwie pary drzwiczek -- wewnętrzne i zewnętrzne. Jeśli ktoś chciałby porady w kwestii drzwiczkowej, to się polecam, bo chyba mogę się już z tego doktoryzować...
Drzwiczki zewnętrzne są najprostsze -- mają opcje zamknięte/otwarte.


A drzwiczki wewnętrzne mają zamknięcie poczwórne -- otwarte, zamknięte, tylko wejście, tylko wyjście. Ok, ostatniej opcji trochę nie rozumiem, ale może jest gdzieś we wszechświecie człowiek, który kupi kotu wypaśne drzwiczki, zrobi dziurę, zamontuje je w ścianie, a potem nie będzie chciał kota więcej oglądać i umożliwi mu jedynie opuszczenie lokalu. Ludzie potrafią być dziwni.


Dzisiaj odbyła się lekcja wchodzenia i wychodzenia. Przy otwartych drzwiczkach koty opanowały trudną sztukę wchodzenia i wychodzenia. Paproch nawet ćwiczył biegi przełajowe okrężne -- wychodził dziurą, wracał drzwiami tarasowymi i pędem leciał do dziury.
Pierwszy dzień treningu uznajemy za udany.
czwartek, 03 czerwca 2010, siwa

Polecane wpisy

  • Czego to ludzie nie wymyślą...

    Właśnie otrzymałam fikuśne narzędzia: wyjmowaczkę kleszczy z kota, w dwóch rozmiarach, oraz aplikator tabletek. Wiedzieliście, że takie rzeczy istnieją?

  • Kot Papryś i jego ukochane pudełko...

    Pudełko. PUDEŁKO. I'm loving it!

  • Telewizja HD

    Koty potwierdzają: programy nadawane w HD są lepsze. Dzisiaj Papryś usiłował upolować na żurawia na ekranie. Metoda miziania ekranu łapką okazała się

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/06/04 00:13:46
Sprawa Dziwnych Ludzi rozgryziona: wpada obcy kot, swój kot zamknięty w Innym Pokoju, kot obcy nie daje sie złapac, wiec zostaje zamkniety w pokoju z drzwiczkami na "tylko wyjscie". proste.
-
2010/06/04 00:19:24
Albo chcesz umyć podłogę, wypuszczasz koty i ich nie wpuszczasz przez godzinę :).
-
Gość: jan-w, *.acn.waw.pl
2010/06/04 00:22:59
Chodzi o to aby w reklamie można było napisać: Przejście czteropozycyjne i sprzedawać drożej ;-)
-
2010/06/04 06:57:31
Ale koty zabawę miały:) Gdybym zdecydowała się na montaż - będę prosić o porady;)
-
2010/06/04 10:40:48
@Jan -- są jeszcze droższe i magnesami, które montujesz kotom na obroży.
Albo pełen bajer -- programowalne na czipa, którego teraz większość kotów ma (moje wszystkie) i masz pewność, że obroży kot nie zgubi, a inny kot nie wejdzie.
-
Gość: Sylvia, *.aster.pl
2010/06/04 12:56:49
ale bajer, mogłyby być jeszcze obrotowe dla większej frajdy, mogłyby sumultanicznie wchodzić i wychodzić hehe :) ale i tak jest wypas ;)
-
Gość: plum007, *.devs.futuro.pl
2010/06/07 14:13:57
Jak dla mnie to Sprawa Dziwnych Ludzi nigdy nie pozostanie rozgryziona, każdorazowy kontakt z jakimkolwiek massmedium mnie w tym utwierdza!
Jak idą postępy w wychodzeniu? :)
-
Gość: Przybyl, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/03/06 13:43:24
Witam

Stoję obecnie przed wyzwanie zainstalowania, drzwiczek dla kotów w ścianie ( dobre 40 cm grubości ) prowadzącej z przed pokoju na taras.
Jak to zrobić żeby było dobrze?
Instalowałem już kiedyś takie drzwiczki w piwnicy a konkretniej w okienku piwniczym, wtedy po prostu wymieniłem szybę w okienku na kawałek plexi i wyciekłem w niej odpowiedni otwór, niestety w ścianie tak się już nie da. Dlatego proszę o rade.
-
2012/03/06 15:29:16
My mamy drzwiczki w pokoju, w którym nie chcemy wychładzać, jedne drzwiczki nie są szczelne.
Zamontowaliśmy podwójne, taki "wiatrołap" dla kota.
Od wewnątrz są czterofunkcyjne, a od zewnątrz najprostsze -- dwufunkcyjne. Zamykamy tylko te wewnętrzne.
Między nimi jest po prostu wykuty w ceglanej ścianie korytarzyk, którym koty bez trudności defilują. Nauczyły się szybko.

Poza izolacją ma to jeszcze jedną zaletę -- inne koty są nieprzyzwyczajone do sysemu podwójnych drzwiczek i po zajrzeniu za pierwsze, dalej nie wchodzą.
Polecam się :)
-
Gość: kobiecanka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/10/18 11:44:51
dzień dobry,
to ja tez poproszę o radę, bo stoimy właśnie przed wyzwaniem zrobienia takich drzwiczek dla naszych 8 sztuk sierściuchów w ścianie o grubości około 35 cm. Chcemy, żeby mogły sobie wychodzić na zabezpieczony wybieg wprost z domu, ale żeby nie wychładzać pomieszczeń przy ciągłym otwieraniu okien (przy tej ilości zwierzyny ruch jest jak na Marszałkowskiej w szczycie ;-). No i teraz mamy pytania, chętnie zasięgniemy rady doświadczonych: jakie powinny być wymiary klapki przy takiej grubości ściany? Nasz największy kot waży około 6 kilo (rosyjski niebieski), czy klapka z otworem 17X18 będzie OK? Nie wiemy, jak im idzie przeciskanie się przez taką ścianę, czy to duży problem dla kota? Na jakiej wysokości najlepiej umieścić klapkę nad podłogą? Wyjście wprost z pokoju, a wyjście na taras. Czy przez takie ustrojstwo bardzo wieje? Jakie drzwiczki są najlepsze, najtrwalsze? Jak wykończyć otwór w ścianie - sam środek tunelu? Rozumiem, że trzeba kupić jak gdyby dwa zestawy - bo z obu stron musi być klapka. Dużo tych pytań, ale chcielibyśmy zrobić wszystko jak najlepiej. Będę baaaardzo wdzięczna za rady i sugestie. Pozdrawiam, Anita
-
2012/10/18 13:02:21
Przy robieniu wyjścia w grubej ścianie musisz kupić dwie pary drzwiczek -- linki do moich masz w komentarzu powyżej. Jeden z moich kotów jest duży i przechodzi zupełnie spokojnie.
Wewnętrzne są "przyzwoitsze" -- zamykane, regulowane. Zewnętrzne -- najtańsze.
Zamontowane są na wysokości mniej więcej kociego brzucha.

Przeciskanie nie jest żadnym problemem. O ile oczywiście w "tunelu" nie ma drugiego kota ;) To zapewne znasz: www.youtube.com/watch?v=bDXozUNcKgY. Nie ma za ciasnych przejść dla kota ;)

Nasze przejście w środku jest wykończone zaprawą. Wygładzona warstwa cementu, żeby się z cegieł nie sypało, a tynkować sierściuchom wiatrołapu nie będę!
Na podłodze mają położony kawałek wykładziny, bo jak jest mokro, plamią mi podłogę, kawałek wycieraczki zawsze trochę łapy otrze.
-
Gość: Ania, *.adsl.inetia.pl
2013/08/29 22:54:06
Błagam o pomoc w sprawie drzwiczek !
Mianowicie potrzebuje zrobic przejście - ścian ma 25 cm - jakie konkretnie drzwi mam kupić ? jestem totalnie zielona w tym temacie ... :)
-
Gość: Gdocha, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/05/05 20:45:59
Witam Kotów i ich Pany ;-)
Proszę o porady, co do dziury w ścianie dla kotów.
Moja będzie w pustaku o grubości około 40 cm. Czy tylko zaprawa, czy też jakiś tunel konieczny? W czym jest wasza i czym wyrąbana? Będę robiła to pierwszy raz, stąd moje może i naiwne pytania, ale nie chcę dla takiej dziury zatrudniać ekipy budowlanej.
Czy jedno okienko na magnes może prowadzić do takiego tunelu (kupiłam w zamierzchłych czasach) ?

serdecznie pozdrawiam


Kotowie